Archipelago Competence Game – narzędzie badania kompetencji za pomocą gry online

 

Archipelago Competence Game – narzędzie badania kompetencji za pomocą gry online

 

Narzędzie Competence Game, to pierwszy na rynku assesment/development center online, w formie gry strategicznej do badania i rozwoju kompetencji pracowników.

Pomiar kompetencji powinien być punktem wyjścia do podjęcia zintegrowanych działań w kierunku rozwoju pracowników w firmie. To inwestycja, która zwraca się wielokrotnie, ponieważ po dobrej diagnozie poziomu kompetencji wszystkie programy rozwojowe w firmie mogą być bardzo precyzyjnie przygotowane pod aktualne potrzeby pracowników i organizacji.

Competence Game to skuteczne i rzadkie na rynku polskim narzędzie do pomiaru kompetencji przy wykorzystaniu gry online, po którym generowany jest szczegółowy raport z badania.

Mierzy 12 kompetencji, w trzech obszarach. Jest trafne, rzetelne i standaryzowane. Oparte na badaniach i niezwykle angażujące dla uczestników. To narzędzie, które z dużym powodzeniem zastępuje procesy AC/DC przy dużej oszczędności czasu, pracy i pieniędzy.

 

Competence Game w bardzo atrakcyjny dla gracza sposób, mierzy kompetencje potrzebne pracownikom, którzy pracują z klientami (wewnętrznymi i zewnętrznymi), mają kontakt z rynkiem, ich działania wpływają na satysfakcję klienta i wizerunek firmy.

Gracz wciela się w rolę zarządcy nieruchomości i pod lekką presją czasu podejmuje szereg decyzji, aby zdobyć jak największą liczbę klientów i jak najtrafniej dopasować oferty nieruchomości do ich potrzeb.

 

 

Jakie kompetencje mierzy gra strategiczna Archipelago Competence Game?

 

 

Mechanizm gry mierzy występowanie konkretnych zachowań, ich częstotliwość, sekwencję, okoliczność pojawienia się oraz konsekwencje, co razem wpływa na określony wynik w grze, ale przede wszystkim mierzy poziom badanych kompetencji i na tej podstawie generuje raport kompetencji.

Competence Game - gra strategiczna - VandO

 

 

Po zakończeniu gry generowany jest raport, który jest opisem 3 diagnozowanych przez grę obszarów kompetencyjnych oraz stopnia ich natężenia osiągniętego przez badaną osobę.

Każdy obszar kompetencyjny opisywany w raporcie składa się z mniejszych części, czyli kompetencji. Do każdego z obszarów prezentowanych w raporcie są wskazania, co można robić aby wypełniać luki kompetencyjne.

Raporty mogą mieć trzy różne formy:

  • raport dla gracza,
  • raport dla menedżera i HR,
  • oraz raport zespołowy z porównaniem wszystkich kandydatów.
 

 

 

Do czego można wykorzystać grę strategiczną Competence Game?

 

 

  • do prowadzenia działań rekrutacyjnych, szczególnie w funkcji dedykowanej, czyli Assessment Center;
  • do oceny potencjału i kompetencji pracowników jak standardowy Development Center;
  • do wspierania komunikacji do każdego pokolenia, przez co pomaga w budowaniu wizerunku firmy, wpisując się tym w politykę Employer Brandingu.
Competence Game - gra strategiczna - VandO

 

 

Obejrzyj nagranie z webinaru – Competence Game – badanie kompetencji przy wykorzystaniu gry online

 

 

Pomiar kompetencji powinien być punktem wyjścia do podjęcia zintegrowanych działań w kierunku rozwoju pracowników w firmie.

To inwestycja, która zwraca się wielokrotnie, ponieważ po dobrej diagnozie poziomu kompetencji wszystkie programy rozwojowe w firmie mogą być bardzo precyzyjnie przygotowane pod aktualne potrzeby pracowników i organizacji.

Zapraszamy do obejrzenia webinaru, w którym ekspert VandO Bożena Janowska, opowiada o narzędziu. 

 

 

Uprawnienia do korzystania z metodologii i narzędzia Competence Game posiadają certyfikowani konsultanci.

 

Skontaktuj się z nami i zbadaj kompetencje z wykorzystaniem gry strategicznej Competence Game. Napisz do nas. Przygotujemy dla Ciebie coś specjalnego!

Serdecznie zapraszamy!